(ct24.ceskatelevize.cz) Německá armáda se postupně omlazuje. V současné době je téměř desetině nováčků méně než osmnáct let. Bundeswehr je láká hlavně na videa na sociálních sítích nebo kampaně na akcích, jako je třeba veletrh počítačových her. Kritici ale upozorňují, že tyto reklamy neukazují realitu.

Bundeswehr je stále aktivnější na zahraničních misích. Vláda v Berlíně už armádě kupříkladu o rok prodloužila mandát v Iráku, kde Němci působí v bojích proti takzvanému Islámskému státu.

Kampaň, která má nalákat nové – mladé členy armády, se ale řadě politiků nezamlouvá. „Všechny reklamy bundeswehru jsou spíš dobrodružné, než aby šlo o opravdový popis práce. Úmluva OSN o právech dětí navíc rekrutování nezletilých zapovídá,“ podotkl poslanec strany Levice Tobias Pflüger.

Spolkové ministerstvo obrany přiznává, že chce hlavně zaujmout a získat nové rekruty. Hájí se tím, že kampaně mají předávat tradiční hodnoty, jako je přátelství. Navíc zdůrazňuje, že nedělá nic nelegálního. Německo má totiž výjimku z příslušné úmluvy OSN a může rekrutovat sedmnáctileté dívky a chlapce.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora