Moravskoslezský kraj po kontrole mostů rozhodl, že nechá zbourat můstek přes Ostravici v Bašce na Frýdecko-Místecku. Důvodem je jeho špatný technický stav. Práce by mohly začít příští rok na jaře, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Moravskoslezský kraj spravuje 1122 mostů na silnicích nižších tříd. Přestože se podle Unucky mosty kontrolují pravidelně, po tragickém zřícení mostu v italském Janově Správa silnic Moravskoslezského kraje provedla ještě mimořádnou kontrolu stavebně-technického stavu mostů v regionu. U čtyřmetrového mostu v Bašce se ukázalo, že je v havarijním stavu. Můstek se proto bude muset zbourat a postavit znovu.

Náklady na nový most a stavbu chodníku se odhadují na devět milionů korun. Další most ve špatném stavu je v Šenově nad železniční tratí a příští rok by se měl rovněž opravovat, modernizace má stát asi 62 milionů.

Katastrofální stav infrastruktury se ovšem nevyhýbá ani hlavnímu městu. Jen namátkou: Libeňský most má být podle mnohých nejlépe zbourán a Železniční most spojující centrum města se Smíchovem byl nahrazen přívozem. Nejnovějším objevem je pak havarijní stav lávky pro pěší přes Petržílkovu ulici na Praze 13. Snad nebude následovat osud Trojské lávky, která spadla v uplynulém roce. Bez zajímavosti nezůstává, že stejnou technologií má být podle tlaku lan kontrolován i Barrandovský most.

Revue Forum Banner