Za prvních osm měsíců letošního roku přišlo do Evropské unie nelegálně 86 500 migrantů, tedy o 40 procent méně, než ve stejném období loňského roku. Naopak ve Španělsku se ve stejném období počet uprchlíků meziročně zdvojnásobil. Uvedla to Evropská agentura pro pobřežní a pohraniční stráž Frontex.

Počet migrantů do Španělska v srpnu tvořil téměř 6500 osob, což je víc než dvojnásobek oproti srpnu loňského roku. Za prvních osm měsíců letošního roku do Španělska přišlo 29.600 uprchlíků. Tři čtvrtiny z nich původem pocházejí ze subsaharské Afriky, nejčastěji jde o Maročany, Guinejce a Malijce.

Naopak počet migrantů, kteří se přes Středozemní moře dostali do Itálie, klesl v srpnu meziročně o 62 procent na zhruba 1500 osob. Od ledna do konce srpna pak klesl počet oproti minulému roku dokonce o 80 procent, na přibližně 19.600 osob. Tuto trasu nejčastěji volí Tunisané a Eritrejci,  kterých je dohromady více než jedna třetina ze všech migrantů. Hlavním důvodem je migrační politika předchozí italské vlády, která regulovala působení nevládních organizací. Současná vláda migrační politiku ještě zpřísnila.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora