Praha 12. června (ČTK) – Poslanci by dnes měli pokračovat v projednávání školské novely ODS, která by mimo jiné zrušila povinnou mateřskou školu pro pětileté děti a povinnost školek přijímat už dvouleté děti. Sněmovna by také mohla projednávat předlohy v prvním čtení, případně se vrátit k evropskému fiskální paktu.

Školská novela, podle níž by veřejné mateřské školy mohly také zpoplatnit nyní bezplatnou docházku pětiletých dětí, je ve druhém čtení. Školský výbor doporučil v návrhu ponechat dobrovolnost přijímání dvouletých dětí. Chce jej ale naopak doplnit o dvouletý odklad startu reformy financování regionálního školství.

V úvodním kole by poslanci mohli dokončit projednávání poslaneckého návrhu nominačního zákona, který stanoví pravidla pro obsazování postů v orgánech státních a polostátních společností. Předloha, za níž stojí Piráti, bude čelit zamítnutí už v prvním čtení.

Na programu schůze je také například novela KDU-ČSL, která by zrušila postihy pro obce, úřadu nebo neziskové organizace za porušení povinností ohledně ochrany osobních údajů. Předlohu už před úvodním sněmovním kolem projednal petiční výbor a doporučil její zamítnutí.

Revue Forum Banner