Nad Babišem a jeho ekonomickými nápady už nekroutí hlavami jen podnilkatelé a odborníci. Vysmívají se mu už i studenti. Premiér v demisi totiž zažil nepříjemný šok na VŠE, kde měl z nepochopitelného důvodu prostor pro agitaci. Podle přítomných studentů, kterých přišlo překvapivě málo,  jeho vystoupení nemělo s přednáškou nic společného. Spíše šlo o předvolební mítink. A také mu to dali najevo hlasitým smíchem po některých jeho vážně míněných větách.

Posměch sklidil například když před nimi mával svojí předvolební knížkou, kterou ani nepsal. Smích byl slyšet, i když se chlubil, kolik údajně vybral peněz. Prý hafo. Doslova. Další smích obviněný premiér vyvolal, když popisoval, jak jeho hnutí bojuje proti nehospodárnosti a korupci. Asi zapomněl, že podle policie a evropských vyšetřovatelů získal nelegálně dotaci na svoji chatu. Z peněz, které měly jít do malých obcí.

Babišovi nepomohlo ani to, že na přednášku dohlížel jeho marketingový pracovník a autor výše zmíněného literárního dílka Prchal. Studenti VŠE totiž nejsou falešné profily na sociálních sítích ani lidé na venkově, které Babiš možná oslovit dokáže. Studenti ukázali, že mají vlastní hlavu. Pan premiér zase ví, že na VŠE asi moc hlasů neposbírá. A to je dobře.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora