Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová se ohradila proti srovnávání s Taťánou Malou, které ji poslední dny provázelo. Oběma poslankyním ANO se stal osudným ten či onen skandál, po kterém opustily příslušná ministerstva.

,,Vážení a milí, působila jsem ve vládě téměř 4 roky. Ne týden. Prosím, nespojujte mě s paní Malou. Mám svou hlavu i názory,“ napsala dnes Šlechtová na svém Twitteru.

Šlechtová má do jisté míry pravdu. Obvinění z využívání poslaneckých náhrad v letištním VIP salonku se jako první objevilo na stránkách Babišových deníků. Diplomové práce Malé objevili sami novináři.

Zemanova oblíbenkyně působila již v předchozí vládě, jakmile se ovšem stala nepohodlnou, musela z kola ven. V návaznosti na skandál ji Babiš oznámil, že s ní v jeho nově vzniklé druhé vládě již nepočítá.

A jak viděla svůj odchod sama Šlechtová?

Při svém odchodu vystoupila před medii s prohlášením, že se stala nepohodlnou, poněvadž rozplétala na ministerstvu korupční sítě. To samé zopakovala i dnes ráno: ,,Mám i svou vlastní pravdivou „story“ důvodu mé likvidace. Napíšu nejspíš knihu!“

Jelikož okolo vnitřního fungování poslaneckého klubu hnutí koluje mnohé, knížka od samotné členky by se mohla stát zajímavým svědectvím. Otázkou zůstává, jak objektivní by Šlechtová byla po svém nedobrovolném odchodu.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora