Europoslanec Pavel Telička kandidoval do Evropského parlamentu původně za hnutí ANO a jako další výrazné osobnosti, se s hnutím kvůli názorovým a hodnotovým rozporům rozešel.

,,Podíváme-li se na začátek cesty ANO, tehdejší etos, program i některé reálné kroky, tak současný stav je skutečnou degenerací a prvopočátek tedy buď nenaplněným záměrem nebo měkce řečeno uvedením v omyl. O to trestuhodnější, že tu byla příležitost,“ posteskl si dnes europoslanec na svém Twitteru.

Babišovo hnutí cílilo původně na středo-pravicové voliče v parlamentních volbách 2013, potažmo na vysokoškolsky vzdělané a městské liberály. S jeho působením na politické scéně došlo k jejich rychlému odlivu.

Nyní do jeho voličského elektorátu patří především voliči prezidenta Miloše Zemana a jim také přizpůsobil současný populistický program ,,pro všechny“. Se Zemanem si často projevují vzájemnou podporu a Babiš poskytl prezidentovy i mnohé ústupky v nové vládě. Inu staré spory byly smazány a nahrazeny aktuálními mocenskými zájmy.

K prozření jeho původních voličů došlo mimo jiné díky odhalení praktik, které jeho podnikání provázely. Nejznámější kauzou zůstává případ Čapího hnízda, jehož vyšetřování stále probíhá. Celé Babišovo působení, nejdříve v podsvětí české politické scény a sponzorování Grosse za éry v ČSSD, popsal podrobně novinář Jaroslav Kmenta v knize Boss Babiš.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora