Ministryně Taťána Malá se nedočkala ani vyslovení důvěry nové vládě Andreje Babiše a už ji dostihl první skandál. Ukázalo se, že  opisovala ve svých závěrečných pracích na Panevropské i Mendelově univerzitě. Šéf ANO nejdříve odmítal, že by měla odejít, ale nyní obrátil. Pokud se její plagiátorství potvrdí, měla by podle premiéra odejít.

,,Fujtajbl. Cvičená opička publikum nebaví, tak půjde. Odpovědnost za prvotní tragický výběr nula, můžou za to králíci. Špína chlap,“ napsal dnes Mirek Topolánek na svůj Twitter. Bývalý premiér a šéf ODS odkazuje ve svém příspěvku na fakt, že osudným tématem její diplomové práce byl právě chov králíků.

Poslankyně Malá byla dlouhou dobu elévkou v Babišově týmu a věrně svého šéfa před ostatními poslanci hájila, například v kauze Čapí hnízdo. Babiš jí pak před pár týdny odměnil křeslem na ministerstvu. Po událostech posledních dní, kdy došlo k extrémnímu nátlaku veřejnosti, to vypadá na její brzký konec.

Nyní se nacházíme ve zlomových chvílích, kdy se rozhoduje, co vše Babišovi a jeho vládě ještě projde. Takový tlak veřejnosti je v obdobných chvílích nesmírně důležitý. Občanská společnost musí vytrvat a zůstat nadále aktivní.

Revue Forum Banner