Několik stovek demonstrantů vyšlo v neděli opět do ulic na protest proti údajně neoprávněnému a rasistickému policejnímu násilí vůči černochům. Demonstranti, kterých bylo méně než v předchozích dnech, stále žádají, aby policie odhalila celý videozáznam incidentu z minulého úterý, při němž byl zastřelen třiačtyřicetiletý černoch Keith Lamont Scott. Část videozáznamu zveřejnili policisté již v sobotu, uvedla agentura Reuters.

Demonstrace se od Scottovy smrti konají v ulicích Charlotte každý den. Policisté tvrdí, že muž byl ozbrojen, když ho zastřelili. Dosud zveřejněné části videozáznamu nepřinášejí jasné důkazy, že Scott skrýval zbraň. „Jde o jedno slovo: transparentnost,“ uvedl k případu šestadvacetiletý místní pastor Kerby McLean. Místní vůdce vyzval, aby se postarali o zveřejnění nahrávky. „Nepřestaneme protestovat do té doby, než udělají to, co chceme,“ dodal.

Rozsáhlé protesty v Charlotte doprovázely v minulých dnech i násilnosti, které si vyžádaly řadu zraněných, úřady ve městě vyhlásily zákaz nočního vycházení a povolaly Národní gardu.

Scottova rodina uvedla, že policejní závěry ukazují, že Scott nejednal útočně a že střelba ze strany policie neměla smysl. Rodina ale dodala, že videozáběry na klíčové otázky neodpovídají, takže zatím nemá názor na to, zda by měl být střílející policista obviněn.

Revue Forum Banner