Václav Klaus pokračuje protiimigrační rétorikou a přitvrzuje v kritice politiky kancléřky Angely Merkel. Jablko nepadá daleko od stromu a bývalý prezident nyní zastává spolu se svým synem, poslancem ODS, post králů euroskepticismu na české politické scéně. Klaus sdělil serveru Novinky.cz, že německá kancléřka Angela Merkel svou politikou vysmívá Němcům a bagatelizuje činy v Chemnitzu jako akty radikálních jednotlivců.

,,Chudáci Němci…Nedokáží mít vlastní názor a nechají se zastrašit od Merkelové. My se zastrašit nedáme. Nás tady denně straší oba Klausové, Zeman, Okamura i Babiš a my statečně a hrdě věříme jejich bludům. Zase jsme kousek vepředu… Cestou na Východ,“ komentoval jeho výroky Miroslav Kalousek.

Snaha rozdmýchat xenofobní nesnášenlivost přetrvává v šovinistických výrocích populistů po celé Evropě. EU balancuje mezi politikou multikulturalismus a vzestupem stran krajní pravice. Mainstreamové strany musí otevřít diskuzi a nevyhýbat se ani debatě o problémech spojených s migrací. V opačném případě to občany zavede na scestí do otevřené náruče antisystémových stran.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora