Kandidát Strany zelených na pražského primátora Ondřej Mirovský přišel s novým bodem programu, který se doposud zdráhal představit i na oficiálním zahájení jejich podzimní kampaně.

,,Chceme přijmout a ubytovat 5000 uprchlíků v hlavním městě. Chci být hybatelem změn, byl jsem vychován k tomu pomáhat druhým,“ řekl v rozhovoru pro DVTV. Mirovského trivializace problematiky se zřejmě brzy stane také kamenem úrazu jeho smělého plánu.

Myšlenku představil v době, kdy opouštějí Pražané své domovy v důsledku vzrůstajících nákladů, spojených se samotným nedostatkem bytů. Stěžejní je jeho snaha oddělovat problematiku bytového deficitu a nově příchozích. Ale bez bydlení, nemáte nové obyvatele.

,,Pomáhat lidem je součást solidarity a fakt, že premiér říká pravý opak je pro mě skutečně odporná představa. Pan Babiš si bere jako rukojmé ty nebohé uprchlíky. Stydím se za čelní naše představitele,“ vzpomněl nejnovější kampaň Babiše před nadcházejícími volbami.

Andrej Babiš sice vsadil do populistickou kartu protiimigrační rétoriky a chce pomáhat uprchlíkům především v místě jejich současného bydliště. I když ve srovnání s okolními státy, které například dojednaly úspěšnou dohodu s Tureckem, jenž zastavila příchod tisíce neregulárních migrantů, zůstává pouze u velkých slov.

Ale při poslouchání slov Mirovského, jak je vše jednoduché, to v člověku budí dojem, že to je vše, je ne snadné. ,,Proplují integračním procesem a stávají se plnohodnotnými občany Prahy,“ plánuje současný místostarosta Prahy 7. Kandidát Zelených si celou věc bohužel představuje, jak Hurvínek válku.

Po fatální neúspěchu strany ve volbách do poslanecké sněmovny, kdy Zelení o dvě setiny deseti procenta nedosáhli na státní příspěvek, odstoupil jejich předseda Matěj Stropnický. Nyní se jim naskytla příležitost odrazit se ode dna a obhájit křesla na pražském magistrátu, kde bývali tradičně početně velmi silní. Zatím to, ale spíše vypadá na promarněnou šanci.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora