Další velká demonstrace, kterou aktivisté plánovali na úterý 17. dubna na Václavské náměstí, je zrušena. Podle organizátorů ze skupiny AUVA jde především o odložení demonstrace, což má být varování pro poslance ANO, aby se už nevraceli k úvahám o vládní spolupráci s SPD a KSČM. O zrušenou demonstraci byl velký zájem.

„Díky moc všem 19 tisícům z vás, kteří jste během tří dnů projevili zájem a aktivně podpořili plánovanou demonstraci Poslední výzva. Věříme, že i naše Výzva přispěla k rozhodnutí ANO odmítnout jednání s extremistickými stranami SPD a KSČM. Tím důvody, které nás vedly ke svolání zcela přiměřené akce, prozatím pominuly. V případě, že se tato situace bude opakovat, budeme na ni okamžitě důrazně reagovat. Nadále budeme hlasitě protestovat proti tomu, aby nová a nová jednání vedl pro demokratické strany zcela nepřijatelný, trestně stíhaný spolupracovník StB podporovaný pouze extremisty v čele s Milošem Zemanem,“ stojí ve vyjádření pořadatelů demonstrace.

Babišovi se dosud nepovedlo získat podporu pro svoji vládu. Při jednáních je přitom největším problémem právě on a jeho trestní stíhání. Odmítá post premiéra „přepustit“ někomu ze členů svého hnutí. V neděli přišel s tím, že vládu chce mít složenou do pátku. Jednat bude jen s ČSSD.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora