Dvě ukrajinské turistky dnes byly zavražděny v egyptském letovisku Hurghada při útoku nožem. Útočník, který byl zadržen, také zranil další čtyři turisty. Informovaly o tom podle agentury Reuters egyptské ministerstvo vnitra a bezpečnostní zdroje. Motiv činu je zatím nejasný. Byli také zraněni dva čeští občané. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na egyptský bezpečnostní zdroj. Agentura DPA cituje egyptská média, podle nichž zraněné turistky pocházejí mimo jiné z Česka a z Arménie. České ministerstvo zahraničí zatím ověřuje informaci o jedné zraněné Češce, která je údajně v nemocnici. Mělo by jí být 36 let. Dostupné informace o obětech útoku jsou nepřehledné.

Zavražděnými turisty jsou dvě německé turistky, napsala agentura Reuters s odvoláním na egyptského generálmajora Muhamada Hamzávího, který má na starosti bezpečnost oblasti u Rudého moře. Hamzáví také prohlásil, že mezi čtyřmi zraněnými jsou dva čeští občané.

Dříve se objevily zprávy, že zahynuly dvě Ukrajinky, později agentura DPA s odvoláním na káhirský nezávislý deník Al-Masrí Al-Júm informovala, že zranění pocházejí mimo jiné z Česka a z Arménie. Agentura Interfax s odvoláním na ruský konzulát tvrdí, že mezi zraněnými je i Ruska.

Česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová podle serveru iDnes.cz obdržela informaci, že jedna Češka leží zraněná v nemocnici. Ministerstvo zahraničí informaci ověřuje.

Oficiální písemné zprávy o zraněných Češích ale české ministerstvo zahraničí nemá, sdělil Černínský palác ČTK. Upozornil ovšem, že v arabských médiích se objevila informace, že mezi zraněnými jedna Češka je.

„Paní velvyslankyně volala do hurgadské nemocnice, kde jí potvrdili, že tam jedna Češka leží. Další údaje ale nesdělili, nechtěli ani poslat kopii pasu,“ řekla ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová s tím, že informace je třeba nadále považovat za neoficiální.

Podle informací českého ministerstva zahraničí se útok stal krátce po poledni v hotelu Sunrise v Hurghadě.

Egyptští vyšetřovatelé sdělili, že nožem ozbrojený útočník, který byl zadržen, připlaval k hotelu z veřejné pláže. Motiv jeho útoku je zatím nejasný.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner