Celá zpráva OLAF je venku. Dnes ji zveřejnily Hospodářské noviny. V češtině. Takový problém ji přeložit z angličtiny to tedy nebyl, jak se české veřejnosti snažilo vnutit ministerstvo financí, dobře instruované Andrejem Babišem. Ten kromě nezbytných účastí na jednáních není vidět. Ke kauze Čapí hnízdo trapně a zbaběle mlčí nebo mlží.

Místo toho, aby se český premiér postavil k problému, do kterého zatáhl i velkou část své rodiny, jako chlap a přiznal, že obešel zákony a prostě se mu na to přišlo, mlží nebo mlčí. Podle toho, co mu zrovna poradí jeho marketingový guru Marek Prchal.

Na sociálních sítích, kde se premiér svěřuje i s tím, kde si byl koupit rohlík, o OLAF neinformují. Proč? Protože se jedná o potíž, jakou ještě oligarcha nezažil. Ostuda je celoevropská, o podvodu si povídá česká hospoda i bruselské kanceláře. Jestli to vůbec za těch 50 milionů, pro miliardáře drobné, vůbec stálo.

Přitom stačilo tak málo. Nechlubit se rodinným sídlem a nevyprávět o něm jako o nejlepším projektu, který jsem vymyslel. Tak ovšem Andrej Babiš nefunguje. Když něco má, rád se tím pochlubí a ukáže, jak mocný a bohatý je.

Stejně, jak ukazuje své úspěchy, měl by ovšem dokázat přiznat, když zklame. A ta situace právě nastala. Dodnes se pořád dalo vypouštět dezinformace o obsahu dokumentu z Evropského úřadu pro boj proti podvodům, zneužívat vlastní média a zaměstnance ve vládě nebo kritizovat onu „zlou“ Evropskou unii, která se vměšuje do národních záležitostí.

Realita je ovšem zcela jiná. EU se nevměšuje, jde o její peníze a vyšetřovatelé OLAF skutečně nejsou nějací „nazdárci“, kteří na pokyn mafie sepsali nepravdivou zprávu, aby poškodili českého premiéra.

Fakta jsou daná a každé další mlžení vypadá nedůstojně. Ve svých letech už by měl Babiš umět sklonit hlavu, když je přistižen při činu. Lži mu zatím procházejí celou dobu jeho působení ve vrcholné politice, ale zde už jsou důkazy o tom, že podváděl.

Druhý nejbohatší obyvatel České republiky měl sen. Stát se premiérem a za pomoci svého přítele na Hradě změnit stát v rodinnou firmu, která svému majiteli zajistí klidný život plný finančních benefitů a mocenské dominance. Už to vypadalo, že cílová páska je blízko a firma ANO skutečně absolutně ovládne naši zem.

Potom napsal OLAF a situace se změnila. Je čas uznat porážku a odklidit se z politické scény. Sice s cejchem podezřelého z podvodu, ale stále jako chlap. Každý další den ve vládě už bude pouze nehorázným důkazem o tom, že Andrej Babiš nemá svědomí ani slušné vychování.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora