Zkusme se vrátit do reality. Už je toho divadla až moc. Je třeba seškrábat hysterické sliny poslanců Agrofertu Malé, Vondráčka a dalších hvězd Andreje Babiše. Koalice Agrofertu, okamurovců a komunistů rozdupává svými zahnojenými holinkami naši demokracii a základy právního státu.

Hledání špíny na vyšetřovatele Čapáku, proti kterým má vypovídat odsouzený bývalý policista, je absolutní vrchol. Za Babišovými vyšetřovateli stojí vedení policie. To také upozornilo, že čelí diskreditační kampani. A ejhle. Pár dní a je to tady. O co tu jde? O to, že Andrej Babiš měl podvádět a ukrást padesát milionů. Po dlouhém vyšetřování k tomu dospěli vyšetřovatelé v ČR i EU. Zveřejněné důkazy jsou jednoznačné i nedetektivovi. Babiš patří před soud. Jestli nic neudělal, soud ho osvobodí. Že se jeho podřízení snaží zdiskreditovat vyšetřovatele špinavými informacemi od krajně pochybného člověka, je sprosté, trapné, sami by se za takové chování měli zodpovídat. Odeslání Babiše k soudu neznamená odeslání Babiše do pekla. Prostě je jen třeba zajistit spravedlnost. Kradl? Tak vězení. Nekradl? Tak ať je premiérem. Vždyť je to jednoduché. Čeho se ti babišáci tak bojí?

Druhý pán, kterého je třeba odeslat na určité místo, je Miloš Zeman. Koleduje si o to posledních zhruba pět let. Miloš Zeman patří do důchodu. Nepatří na Pražský hrad. O důvodech by se dalo popsat mnoho, mnoho, skutečně mnoho řádků. A nebo stačí sledovat kterýkoliv den jakékoliv jeho vystoupení. Jen za poslední čtyři dny zvládl urazit Alexandra Dubčeka, ministry, kteří v roce 1948 na protest proti komunistům opustili vládu, urazil také homosexuály a několik dalších skupin obyvatel i jednotlivců. Prezidentem by měl být člověk, jehož fotografii ukážete svému dítěti a s hrdostí řeknete: tohle je náš pan prezident, zapamatuj si to. Udělali jste to někdy v posledních pěti letech? Ne? Je na čase zvolit toho, o kom to můžeme říci.

Ono to celé není vůbec složité. Je to jednoduché. Stačí zítra a pozítří zvolit důstojného prezidenta. Stačí požadovat po svém poslanci, aby podpořil vydání Babiše policii. Toho agrofertího cirkusu už bylo až moc.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora