Představitel seriálového letce a politického vězně Antonína Maděry, Martin Dejdar, se pro Český rozhlas vyjádřil k aktuální politické situaci. Známý herec se domnívá, že je v České republice ohrožena demokracie a že je na nás, zda se o ni chceme poprat.

„Tíží mě to, co se teď děje kolem nás. Že se nemůžeme teď vůbec cítit svobodní v zemi, která by být svobodná měla. Domnívám se, že ohrožení demokracie tady u nás skutečně funguje, a je jen na nás, abychom si řekli, jestli dál chceme trpět tyhlety věci, nebo se o tu demokracii znovu popereme,“ řekl Martin Dejdar v pořadu Osobnost Plus.

Ostře se vyjádřil směrem ke Zdeňku Ondráčkovi. „Sedmnáct let spojených se seriálovou rolí Tondy Maděry, politického vězně, mě nemůže nechat klidným, když se do parlamentu dostává komunistický fízl,“ řekl také Martin Dejdar.

Minulý týden se i s kolegy ve Studiu Ypsilon přidal k demonstraci. „Drazí přátelé, včera byl výjimečný den, kdy tisícům Čechů a Moravanů došla trpělivost se zpupností našich mocipánů. Pan premiér prohlásil, že demonstrace a shromáždění jsou zbytečná. Tak ani náhodou! Komunistický fízl Ondráček je pryč! A to jen díky nám, voličům, lidem, kterým osud téhle země opravdu není lhostejný. Díky všem, kdo se vzepřeli. My v Ypsilonce jsme včera symbolicky odehráli celé představení s trikolorami,“ napsal Martin Dejdar na Facebooku.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora