Ruská federace jako taková je už dosti autokraticky vedený stát a prezident Putin vládne Rusku silnou rukou. Ale na jejím území je opravdová černá díra. Neomezená diktatura nejhrubšího zrna Ramzana Kadyrova v Čečensku.

Jeho odpůrci obyčejně dlouho nežili a v této politice pokračuje Kadyrov i nadále, aniž by mu přitom někdo z Moskvy překážel. Prezident Putin je šťastný, že už nemusí v Čečně válčit a že Kadyrov tvrdě drží Čečensko v rámci Ruské federace.

V poslední době se v ruských i jiných novinách objevily zprávy o tom, že více než sto homosexuálů bylo zavřeno do pracovních táborů, vlastně koncentráků, a tam jsou podrobováni nejrůznějším útrapám včetně mučení elektrickým proudem, sezení na láhvích a tak podobně. Zdá se, že nejméně tři muži byli zabiti, může jich ovšem býti mnohem více. Kadyrovův mluvčí Alvi Karimov, když na to byl tázán, ovšem tvrdil, že nemůžou být utlačováni a zavíráni lidé, kteří v republice nejsou. A že takoví lidé v Čečně byli, tak by je jejich vlastní příbuzní poslali tam, odkud už není návratu.

Je to další pokračování politiky Ramzana Kadyrova šířit hrůzu, aby se mu nikdo neodvážil postavit a vytvořit jakoukoliv opozici. Připomínám, že v Evropě to byl naposledy Adolf Hitler, který začal svou vražednou kariéru v roce 1934 vyvražděním vedení SA právě s odůvodněním, že jsou homosexuálové. Ostatní homosexuály potom zavíral do koncentráků a označoval růžovým trojúhelníkem. Dnes v rámci Ruské federace jeden Putinův satrapa dělá totéž. Mohu jen prosit, aby odpovědní evropští, a tudíž i čeští politici, kdykoli jednají se zástupci Ruské federace, o tomto zločinu mluvili, upozorňovali na něj a vyžadovali nápravu.

Zdroje:

https://www.novayagazeta.ru/articles/2017/04/01/71983-ubiystvo-chesti

https://www.theguardian.com/world/2017/apr/02/chechen-police-rounded-up-100-gay-men-report-russian-newspaper-chechnya

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/chechnya-gay-men-concentration-camps-torture-detain-nazi-ramzan-kadyrov-chechen-russia-region-a7677901.html

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
Další články autora