Do davu lidí v centru australského města Melbourne najel dnes terénní vůz. Policie řidiče zatkla. Podle australských sdělovacích prostředků citovaných agenturou AP až devatenáct lidí utrpělo zranění, mezi zraněnými je i malé dítě, které utrpělo vážné poranění hlavy. Policie zatím neví, jaký byl motiv činu.

Vůz najel do lidí na rohu Elizabeth Street a Flinders Street krátce před pátou hodinou odpolední místního času (před sedmou ráno SEČ). Na místo přijely rychle sanitky a zdravotníci ošetřili několik lidí na místě. Mezi dvanácti osobami, které musely být hospitalizovány, je předškolní dítě, jež má zranění hlavy.

Podle svědka, s nímž hovořila televize CNN, vjelo auto do davu velmi rychle, možná až stokilometrovou rychlostí.

Na prvních snímcích z místa je vidět několik lidí ležících na zemi poblíž bílého auta. Jedna svědkyně místní rozhlasové stanici 3AV řekla, že auto „kosilo lidi a ostatní se rozutekli“. Policie požádala občany, aby k místu nechodili.

Australská média připomínají, že dnešní incident se stal nedaleko místa, kde v Melbourne v lednu v podobné situaci přišli o život čtyři lidé a více než dvacet osob bylo zraněno. Podle policie tehdy nešlo o teroristický útok, ale přesto po této události byla ve městech zpřísněna bezpečnostní opatření na pěších zónách.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!