Na tři desítky galerií se představí na veletrhu současného výtvarného umění Art Prague. Začne dnes v podvečer vernisáží v Kafkově domě poblíž Staroměstského náměstí a potrvá do 5. března. Návštěvníci veletrhu mají možnost během týdne zhlédnout díla až 250 autorů. Letos třicet galerií nabídne díla téměř všech výtvarných oborů − malbu, kresbu, grafiku, sochy, umělecké sklo, instalace i videoprojekce.

Vedle každoročních účastníků Art Prague, například Galerie Litera, Galerie Millennium, Galerie Gambit, Galerie S, Go-Green-Art Gallery ze Švýcarska, Galerie Peron či Galerie ArtinBox, přináší přehlídka opět propojování zahraničních umělců s českou scénou. Velkoplošnou instalaci připravili umělci z Velké Británie, Francie, USA a dalších zemí, kteří jsou sdruženi pod výstavním subjektem Obejvák, sídlícím v pražské Pragovce. Nově se zúčastní německá galerie Kunstraub99 z Kolína nad Rýnem.

Významný je podle pořadatelů letos nárůst prezentace nejmladší generace umělců. I letos svou dramaturgii představí experimentální prostor NoD, Studio Prám, Young Real Art či IndigoSpace, nově pak multimediální prostor Vnitroblock a Galerie Jan Čejka.

Vedle této generace však nebudou chybět zavedená jména české výtvarné scény − Zdeněk Sýkora, Michael Rittstein, Martin Mainer, Vladimír Kokolia, Jiří Georg Dokoupil, Bedřich Dlouhý, Květa Pacovská, Jiří Načeradský, Jaroslav Róna, Petr Nikl či Michal Singer.

Doprovodný program zahrnuje živé výtvarné prezentace, diskuse týkající se výtvarného umění v rámci obchodních aktivit či Nocturno, kdy bude 2. března veletrh přístupný i v pozdních hodinách. Podrobnosti jsou na www.artprague.cz. Porota opět udělí Art Prague Young Award umělci do 35 let. Loňskou laureátkou se stala mladá sochařka Josefína Jonášová, jejíž dílo Čert je součástí letošního vizuálu přehlídky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner