Osmadvacetiletý muž z Libye v úterý vpodvečer podle policie poblíž lipského hlavního nádraží nožem těžce zranil šestapadesátiletou ženu. Motiv činu, o němž policie informovala ve středu ráno, není zatím známý.

Muž, kterého policie zadržela poblíž místa činu, na ženu podle dosavadních informací zaútočil kuchyňským nožem kolem 17.15. Při útoku, který přišel znenadání, ji zranil na rameni a na několika místech ruky. Žena byla převezena do nemocnice.

Počet útoků nožem se v posledních měsících i letech zvyšuje. Minulý měsíc Egypťan napadl nožem turisty v Hurgadě a zavraždil dvě ženy. Zranil také jednu Češku, která o pár dní později zemřela v nemocnici i přes asistenci českých lékařů.

Jednoho mrtvého a čtyři zraněné si vyžádal jiný červencový útok nožem v supermarketu v severoněmeckém velkoměstě Hamburku. Pachatele policie zadržela na útěku během půl hodiny. Podle magazínu Der Spiegel měl útočník kontakty na islámské fundamentalisty.
V červnu zase sedmadvacetiletý Syřan ubodal psychologa v terapeutickém centru pro uprchlíky v západoněmeckém Saarbrückenu. Ten pomáhal jako spolupracovník německého Červeného kříže traumatizovaným migrantům. Syřan k němu přišel na konzultace, ale pustil se s ním do hádky a nakonec ho podle policie probodl nožem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner