Ubytovna pro uprchlíky v obci Hövelhof na severozápadě Německa ve čtvrtek ze zatím neznámé příčiny vyhořela. Údaje o obětech se rozcházejí, agentura DPA uvedla, že zraněných je 30 obyvatel zařízení, z toho jeden těžce. Úřady pokračují ve vyšetřování, ale nic nenasvědčuje tomu, že šlo o útok motivovaný xenofobií. Menší požár zachvátil budovu již loni v červnu.

Web listu Die Zeit napsal, že zraněných je nejméně 57. Záchranáři převezli do nemocnice osoby s podezřením na otravu kouřem. Kolem 25 lidí bylo ošetřeno na místě, z toho dva hasiči.

U neštěstí zasahovalo 90 záchranářů a více než 100 hasičů. Hasiči již oheň zlikvidovali, ale budova je téměř úplně zničená.

V ubytovně v bývalých kasárnách žilo přibližně 500 migrantů především ze západního Balkánu. Jen minimum z nich mělo podle Die Zeit šanci na získání azylu.

V ubytovně hořelo i loni v červnu. Tehdy utrpěly zranění čtyři osoby a škoda dosáhla zhruba 15 000 eur (405 000 Kč). Policie měla podle webu listu Die Welt podezření, že podpálení způsobily z nedbalosti uprchlické děti.