Návštěva Polska opět vyvolala řadu spekulací o zdraví prezidenta republiky. Novináři totiž měli zákaz Miloše Zemana fotit a natáčet při zvedání se z židle nebo křesla, aby se patrně moc neukázalo, jak špatně je na tom se svou neuropatií. Při schůzce s prezidentem Dudou dokonce Zeman rychle usedl na místo, které mu nepříslušelo. Bylo totiž nejblíž a česká hlava státu už asi dál dojít nemohla.

Z videa, které vzniklo v Polsku se může zdát, že náš prezident není slušně vychován, protože nenechá první usednout dámy, ale problém je zřejmě jinde. Miloš Zeman má velký problém už i s pár kroky, které musí ujít bez pomoci a podpory. Proto se rychle „hrnul“ na první volné křeslo, které uviděl.

Špatné zdraví velitele českých ozbrojených sil je veřejným tajemstvím, ale prezidentská kancelář se stále snaží kolem situace mlžit a na každou otázku na Zemanovu možnou chorobu odpovídá ústy a Twitterem Jiřího Ovčáčka podrážděně a nervózně.

Stalo se již zvykem, že když hradní mluvčí začne nadávat kvůli Zemanově zdraví, skutečně se něco děje. Některé spekulace jsou sice občas přitažené za vlasy, ale kdykoliv Ovčáček začne urážet novináře, může si být každý jistý, že vše není v normálu.

Stejně tak se to přihodilo i v minulém týdnu, kdy se Zeman vypravil na státní návštěvu do Polska. Vše se zdálo být „zalité sluncem“, prezident ČR si dokonce odpustil i výroky, kterými by opět udělal naší zemi ostudu. Pak ovšem došlo k „prosbě“ nezachycovat Zemana v určitých chvilkách a logický dotaz novinářů, konkrétně z iRozhlas.cz, proč tomu tak bylo.

Jedna otázka, na níž stačila jedna odpověď. To by však nesměl tiskovým mluvčím prezidenta být zakomplexovaný člověk, který každý dotaz bere jako útok na svého šéfa, potažmo i na sebe. Jiří Ovčáček si ovšem neuvědomil, že nejen jeho sprosté tweety jsou důkazem o prezidentově „zdraví“ a že třeba existuje i video, které jasně ukazuje, jak je na tom Zeman špatně.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora