Hejtmani si zajeli do Lán popovídat s Milošem Zemanem. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček setkání prezentoval tak, že hejtmani Miloše Zemana mimo jiné ujistili, že za ním stojí a že se jim líbí jeho návštěvy, které jsou mnohými komentátory a politiky nazývány předvolební kampaní za státní peníze. Kromě toho se Ovčáček pochlubil dárkem, který hejtmani prezidentovi přivezli.

Je to hůl na nového premiéra. Dostal ji od Asociace krajů ČR, kterou vede hejtmanka za ANO Jana Vildumetzová. „Panu prezidentovi jsme do Lán přivezli velice originální dárek, a sice hůlku, kterou podle přiloženého návodu může v případě potřeby použít na nového premiéra,“ komentovala dar Vildumetzová. Z její strany má jít zřejmě o narážku na Zemanovo počínání během politické krize, kdy odmítal odvolat Andreje Babiše. Na premiéra Sobotku tehdy Zeman při setkání Pražském hradě mával hůlkou a radil mu, aby si otočil mikrofon. Toto počínání patří k těm nejsmutnějším v historii tuzemské politiky.

Všichni hejtmani však nadšení z dárku nesdíleli. Nelíbil se například plzeňskému hejtmanovi Josefu Bernardovi. „Nepovažuji to za dobrý vtip,“ řekl Aktuálně.cz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora