Americký viceprezident Mike Pence se omluvil americké vesmírné agentuře NASA poté, co se začala na sociálních sítích šířit fotka, jak sahá na kus kosmické lodi Orion, a to i přes velký nápis „Nedotýkat se“. Stalo se během jeho návštěvy kosmického střediska na Floridě.

Pence se pak na Twitteru omluvil a žertoval, že floridský senátor Marco Rubio mu řekl, ať se klidně odváží. NASA ale Pencea ujistila, že zařízení by se stejně ještě muselo čistit, než se připojí ke kosmické lodi „takže dotýkat se povrchu je naprosto v pořádku“. Pokud by se na zařízení skutečně nemělo sahat, mělo by ochranný kryt.

Pence později zveřejnil další tweet, kde si z celé záležitosti dělal legraci a na fotografii nahradil kus kosmické lodi dikobrazem.

Původní fotografie se během několika hodin stala virální a někteří uživatelé sociálních médií kritizovali Pencea, že ignoruje pokyny.

Jiní soudí, že se všechno bere příliš vážně a využili událost k různým humorným kouskům.

„Po šesti měsících po Trumpově boku Mike Pence závidí kosmické kabině její cestu do chladné, klidné prázdnoty vesmíru,“ napsal @KevinMKruse.

Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora