Bývalý detektiv Jiří Komárek má příští úterý u mandátového a imunitního výboru vypovídat ke kauze Čapí hnízdo. Konkrétně by údajně měl informovat o nekompetentnosti vyšetřovatele Pavla Nevtípila, přestože nemá s případem rodinného sídla Andreje Babiše nic společného. Jak upozorňuje bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek, půjde zřejmě jen o Komárkovy dojmy a možné porušení předpisů.

Blažek má s Komárkem zkušenosti z doby, kdy exministr vedl vyšetřovací komisi k policejní reorganizaci. „Před naší komisí nebyl schopen doložit žádná svá tvrzení. Měl různé dojmy, různá přesvědčení, ale nebyl k tomu schopen předložit ani jeden důkaz,“ vzpomíná právník.

„Potíž byla také v tom, že se často dostával ke spisům, ke kterým se vůbec dostávat neměl. Mám obavu, že je to podobný případ, jako teď říkal u svého trestního soudu, kde napadal vyšetřovatele, který stíhá pány Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo,“ dodává exministr spravedlnosti.

Důvěryhodnost exdetektiva však nechce posuzovat, ale má jasný názor, jak Komárek fungoval v minulosti. „Nikdy nic neměl v rukách, co by podporovalo jakákoliv jeho tvrzení,“ řekl Blažek deníku FORUM 24.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora