Jak je známo, Babiš nezvládá emoce. Je snadné ho vytočit. A do tohoto stavu se dostal ve středu večer. Nejprve dělal, jak moc je nad věcí, že by hodně chtěl jít diskutovat s lidmi před sněmovnu. Ale nemůže. Tak mu ODS zajistila přestávku, aby mohl jít. Obklopen strážci před sněmovnu na několik vteřin vyšel. Dav ho ovšem mohutně vypískal a vykřičel. Babiš se rychle schoval.

Když se s ostudou vrátil do sněmovny, Miroslav Kalousek na něj nastoupil se svojí tradiční razancí. Vyčetl mu, že křivě přísahal na zdraví svých dětí, že byl estébákem, že lže, podvádí atd. Mimořádně vytočený Babiš v reakci na Kalouska křičel, tykal mu, i když se ho Tomio Okamura, který v tu chvíli schůzi předsedal, pokusil usměrnit. Babiš okřikl i Okamuru. Ten ztichl.

Babišův neuvěřitelný výstup je zachycen na tomto videu.

V dalším vývoji schůze Kalousek doplnil, že v Babišem zmíněné věci na žádná skutečná jednání nikdy nedošlo, což potvrdil i komunista Kováčik.

A při vystoupení Kováčika opět stálo za povšimnutí veselení Jana Hamáčka. Jeho role je stále ostudnější. Už v den, kdy vláda žádala o důvěru ochotně kýval, hihňal se a šuškal si v ostatními soudruhy z vlády. Například s Alenou Schillerovou. Jeho grimasy byly všeříkající. Když dělal pseudolegraci komunista Kováčik, pobaveně se hihňal. Když do krajnosti vytočený a hysterický Babiš křičel do mikrofonu, Hamáček ani nedutal. S polovystrašeným pohledem pozorně sledoval vystoupení svého šéfa.

Jasně ukázal, jaký vztah mezi ním a Babišem panuje. A to je teprve začátek této komunistické vlády. Sociální demokracie má nedůstojné vedení, které koná nedůstojné kroky. Což by byla čistě interní věc členů této strany. Ovšem toto vedení jedná zcela nezodpovědně ve vztahu obyvatelům země. Hamáček, Zimola a spol. bezprecedentně ohrožují demokratický vývoj naší země. Jen tím, že nedokáží říci ne. Nedokáží se vzdát vidiny teplých míst na ministerstvech.

Hamáček nese plnou zodpovědnost za to, že tu máme komunistickou vládu. Zdá se, že si to neuvědomuje, bere to jako takové veselé angažmá, kde je s ním spousta veselých lidí. Jenže tak to není. Asi to neví, ale komunisté nesou vinu za smrt tisíců lidí, za zničené životy, rodiny a za věznění obyvatel této země. Fuj, pane Hamáčku.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora