Britsko-francouzská komedie Stalinova smrt (The death of Stalin) satirickým způsobem popisuje situaci, která v Sovětském svazu nastala po smrti všemocného vůdce Stalina. V Rusku film vyvolal pobouření a ve hře je úplný zákaz promítání. Snímek bude mít britskou premiéru za měsíc. Kdy jej v kinech uvidí čeští diváci, je zatím otázkou.
Snímek skotko-italského režiséra Armanda Iannuciho vychází z komiksové předlohy a popisuje dění po Stalinově smrti v roce 1953, kdy se v Sovětském svazu spustil boj o moc.
Stalin v Rusku znovu nabral na popularitě a tamní komunistická strana je druhou nejsilnější partají v parlamentu. Není tak příliš velkým překvapením, že Steve Buscemi jako Nikita Chruščov nebo Jason Issacs v roli maršála Georgije Žukova příliš velkou radost ruským politikům nedělají. Ministerstvo kultury uvažuje o zákazu, ruská komunistická strana je vzteky bez sebe. Lepší celosvětovou reklamu si snad tvůrci ani nemohli přát.
Nedávno Kreml veřejně odsoudil snímek Matilda, který pobouřil Rusko. Pojednává totiž o poměru cara Mikuláše II. s nezletilou baletkou. Největší ruský řetězec snímek odmítl promítat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner