Miloš Zeman si ve svém pořadu na TV Barrandov opět popletl pojmy. Po legendárním „dokouření pohanky“ tentokrát prezident označil Jaromíra Soukupa jako jednoho z premiérů, které ve své funkci jmenoval. Oba pánové se dostali i k tomu, zda ředitel prohradní televize neobsadí ministerstvo kultury, které mu Zeman doporučil.

Když se zpovědník hlavy státu dostal k tématu jmenování předsedy vlády, Zeman mu vysvětlil, jak je v tomto oboru zkušený. „Já jsem dokonce jmenoval čtyři premiéry. Dvakrát Babiše, jednou Soukupa a jednou Rusnoka,“ zaznělo v Týdnu s prezidentem. „Já mám s jmenováním premiérů neocenitelné zkušenosti,“ dodal Miloš Zeman.

Soukup, který by se rád viděl na vysokém politickém postu, ačkoliv to razantně popírá, ihned zareagoval, ačkoliv na Zemanovy přeřeky vždy mlčí a dokázal ignorovat i prezidentovo vyprávění o tom, jak musí dokouřit pohanku, místo dokončení pohádky.

„Vy jste řekl, že jste jmenoval Soukupa. Chtěl jste mi něco naznačit?“ zeptal se moderátor, ředitel a majitel TV Barrandov prezidenta. „Vás bych spíše viděl na ministru kultury, pane Soukupe, ale s kým jsem vás teď zaměnil? Zaměnil jsem vás se Sobotkou. To ne, to bych vám křivdil,“ opravil se Zeman, který nezapomněl ocenit Soukupovy kvality, které tak často obdivuje v jejich společném pořadu.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora