Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu jsou v plném proudu, ale zájem českých politiků si naši sportovci nezaslouží. Premiér Babiš vzkázal, že stát není cestovní kancelář a žádný z jeho ministrů nikam nepojede, prezident Zeman sport ze zásady nesnáší. Navíc na účast na sportovním svátku nemá ani fyzicky. Můžeme tak závidět Slovákům, kterým jejich hlava státu fandí přímo na sportovištích a ukazuje jim, že si jich jejich vlast váží.

Andrej Kiska byl přítomen na závodech biatlonistů, kde Nasťa Kuzminová získala stříbrnou medaili, fandil v kotli při nečekaném vítězství hokejistů nad výběrem Ruska. Zcela přirozeně, jako muž, který si uvědomuje, že to ostatním fandům i sportovcům udělá radost, přitom nijak zištně.

Dokonce pozdravil a popřál štěstí před startem olympiády i českým sportovcům. Těm, na které se celá vládní delegace i prezident vykašlali a vzpomenou si na ně na sociálních sítích pouze v momentě, kdy získají některý z cenných kovů.

Na jednu stranu je naše velké štěstí, že Miloš Zeman, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, nemůže na letošní olympiádě předvést nějaký ze svých excesů nebo tam natáčet s Jaromírem Soukupem, ale na straně druhé je to ostuda.

Pokud našim sportovcům musí přát mnoho úspěchů prezident sousední země, musíme Slovákům jen tiše závidět, kdo je doma i v zahraničí reprezentuje. Třeba kdyby byla olympiáda opět v Rusku jako před čtyřmi lety zase by na ni Miloš Zeman dorazil jako tehdy.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora