Podívejte se na klip, v němž členky saúdskoarabské dívčí skupiny jezdí na kolečkových bruslích, hrají basketbal a kuželky a zpívají píseň na téma Bože, zbav nás mužů. Jak upozornil server France24, všechny vystupující jsou důsledně zahaleny v černých nikábech, pod nimiž je ale vidět velmi barevné oblečení, z tváří pak jenom oči. Za týden jej na Youtube zhlédly už dva miliony lidí.

Ženy tleskají do rytmu popěvku Kdyby nás tak Bůh zbavil mužů! Dívky postupně stále divočeji bruslí, běhají, hrají basketbal a kuželky a stejně tak graduje text písně. „Muži z nás dělají duševně nemocné, propadáme kvůli nim šílenství,“ slyšíme v písni.

 

Jedna ze scén také paroduje tiskovou konferenci v Bílém domě, když se za pódiem s emblémem, na němž je nápis Dům mužů, postupně vynořuje figurína budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa.

V další scéně sedí ženy v elektrických autíčkách v zábavním parku, v němž také hrají kulečník a srážejí kuželky s mužskými tvářemi. Píseň pak náhle změní styl a stává se tradiční beduínskou skladbou.

Saúdská Arábie vyznává nejstriktnější formu islámu wahhábismus. Nedovoluje ženám řídit automobily a ustavuje pro ženy opatrovníky, kterými jsou manželé nebo další nejbližší příbuzní.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner