Americká kapela Linkin Park zveřejnila videoklip k písni One More Light ze stejnojmenného alba. Pojala jej jako vzpomínku na svého zpěváka Chestera Benningtona, který se přesně před dvěma měsíci oběsil. Linkin Park rovněž oznámili, že 27. října odehrají v Los Angeles koncert na zpěvákovu počest.

V květnu vydala kapela Linkin Park album One More Light. O měsíc později předvedla skupina vynikající show pražskému publiku. Málokoho by asi tehdy napadlo, že poslední. Jednačtyřicetiletý zpěvák Linkin Park Chester Bennington si 20. července vzal život.

Videoklip společně režíroval Benningtonův spoluhráč z kapely Joe Hahn a dlouholetý fotograf Linkin Park Mark Fiore. Klip je sestaven zejména ze záběrů Benningtona, které kapela pořídila během koncertních šňůr.

„Bylo nesmírně emocionální na tom pracovat, a hlavně se na klip dívat. Mám pocit, že jsme tím nejen čelili některým z našich největších obav, ale mohli jsme také využít naše nadání, abychom vnesli světlo do života lidem, kteří to potřebují,“ řekl Joe Hahn. Kapela se podle něj už připravuje na koncert, který na Bennigtonovu počest v říjnu odehraje losangeleském Hollywood Bowl. Bude to vůbec první vystoupení kapely od tragické události.

One More Light jsme napsali s úmyslem poslat lásku těm, kteří někoho ztratili. Nyní nacházíme sami sebe na samém konci tohoto zástupu. Na vzpomínkových akcích, v umění, videích a na fotografiích fanoušci z celého světa prostřednictvím písně One More Light posílali lásku a podporu kapele a památce našeho drahého přítele Chestera. Jsme nesmírně vděční, že vás uvidíme znovu. Nemůžeme se dočkat,“ prohlásil k videu další člen Linkin Park Mike Shinoda.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner