Důležitost prezidentských voleb a především účasti občanů při nich si uvědomují i mladé osobnosti, které v projektu Generace s názorem natočily motivační video. Chtějí v něm přesvědčit mladé voliče, aby přišli k volbám a nenechali tak za sebe rozhodovat jiné.

Mezi známé osobnosti, které se do projektu zapojily, patří například populární biatlonistka Gabriela Koukalová, herečka Marie Doležalová, zpěvák Ben Cristovao nebo známý youtuber Kovy.

„Naše generace by měla být u volby nového prezidenta. Buď ho zvolíme my, nebo to za nás udělá někdo jiný,“ vzkazují osobnosti. „Padesát procent mladých lidí nechodí volit. To je jim jedno, co se s nimi stane?“ ptá se Kovy. „Je to asi něco takového, jako by sis nechal dělat tetování a nechal vybírat svou babičku,“ doplňuje herečka Marie Doležalová.

Stejně jako před parlamentními volbami, kdy vzniklo video pro prvovoliče, v němž apeloval na mladé lidi třeba Tomáš Klus, koluje nyní na internetu další klip, který je určen mladé generaci. Účast ve volbách je podle jeho aktérů projevem toho, že nám není budoucnost lhostejná.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora