„Nasrat jako!“ To řekl premiér v demisi Andrej Babiš dívkám, které chtěly jeho podpis na knížku. Opět ukázal, jaký je a jak se chová, když není ukrytý za hradbou trapných marketérů. Ukázal, že nemá nadhled a že dokáže jednat jen silou.

Jak k incidentu došlo? Dvě dívky se postavily do fronty na podpisy předvolební knížky Marka Prchala Andreje Babiše. Jenže když došly k samotnému premiérovi, předložily mu k podpisu knihu Boss Babiš od investigativního novináře Jaroslava Kmenty. A vtom to začalo.

Babiš nejprve urážel a pomlouval Kmentu. Zmínil jeho údajný plat a také to, že je Kmenta podle Babiše vyžraný a že ve vydavatelství Mafra (kde J. Kmenta pracoval do doby, než ho koupil Babiš) prý nic nedělal. Na to Jaroslav Kmenta včera večer reagoval:  „Tak vyžranej jsem. Ale 80 tisíc jsem nebral a těch 17 let v MfD jsem docela makal.

Když mu mladé dámy připomněly, že Kmenta celkem pracoval a že napsal třeba knížku o Mrázkovi, se kterým Babiš před jeho smrtí údajně obchodoval, řekl Babiš: „Nasrat jako.“

„Nakonec jsme usoudili, že si tentokrát nebetyčný nadhled pana premiéra nemůžeme nechat pro sebe. Propadli jsme se podle Reportérů bez hranic o 13 příček ve svobodě médií. To, jak si naši ústavní činitelé váží novinářů, tomu bezesporu napomohlo,“ napsala na Twitteru Sára Dvořáková a přiložila video z incidentu. Najdete ho zde.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora