Prezident při návštěvě Velké Británie dokázal, že slušné chování je pro něj nepřekonatelný problém. Po návštěvě u Alžběty II. se Miloš Zeman rozhodl vyznamenat vojenské veterány RAF a české členy britských pozemních sil. Tam ovšem opět předvedl, jakou neúctu chová k lidem, kteří něco dokázali.

Na Zemanovi je vidět, že se potýká s velkými problémy, které mu znemožňují vystupovat na veřejnosti reprezentativně. To si zažili i hrdinové z 2. světové války plukovník Rudolf Čapek, Anděla Haida, plukovník John Pemberton, plukovník Arnošt Polák, generálmajor Ivan Oto Schwarz a brigádní generál Miroslav Liškutín.

Na úvod si hlava státu otřela zpocenou tvář do dlaně, kterou posléze podávala oceněným veteránům. Došlo i na dohady Zemana s manželkou při předávání květiny. Prezident totiž nebyl schopen říct, za koho ji vlastně dává.

Nejsmutnějším momentem se ale stal okamžik, kdy Zeman hulvátsky odbyl jednoho z oceněných, ať se nevytahuje věkem, protože je přítomen starší člověk.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora