TOP 09 představila pod heslem Neuhneme svůj volební program pro nadcházející říjnové volby do poslanecké sněmovny. Strana slíbila, že nedopustí vystoupení České republiky z Evropské unie ani z NATO. Naopak, chce prosadit větší integraci země v rámci EU a přijmout společnou evropskou měnu. TOP 09 chce také zrušit EET a zajistit o 30 miliard více pro regionální školství.

Jako první vystoupil s projevem předseda strany Miroslav Kalousek. Ten prohlásil, že jde o nejdůležitější volby od roku 1990. Podle Kalouska se rozhodne, zda země půjde cestou liberální demokracie, či demokracie formální.

Po Kalouskovi si vzala slovo místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová. Ta se věnovala zejména sociální oblasti a vzdělávání. Podle Pekarové Adamové chce strana provést největší reformu školství od dob Marie Terezie. TOP 09 také plánuje usnadnit možnost práce z domova pro více lidí.

Třetím řečníkem byl první místopředseda Marek Ženíšek, podle kterého je TOP 09 jedinou proevropskou pravicovou stranou v České republice. Ženíšek slíbil splnění závazku 2 % HDP na obranu, jak požaduje NATO.

Jako poslední si vzal slovo čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, podle kterého je strana jedinou platformou, která varovala před Zemanem a Babišem. Ostatní strany podle něj společnou řeč s ANO naleznou.

Na závěr TOP 09 představila čtrnáct lídrů kandidátek v jednotlivých krajích.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner