Tomio Okamura bude mít další důvod, proč nesnášet Českou televizi. Když v úterních Událostech vyprávěl o tom, že by jeho hnutí SPD rádo zavedlo významný den obětí holokaustu, moderátor Michal Kubal ho dovzdělal. Sdělil mu totiž, že takový den máme v České republice od roku 2003.

Okamura se za každou cenu snaží zahladit problém, který vznikl, když hovořil o koncentračním táboru v Letech s despektem a tvrdil, že se zde mohli věznění lidé volně pohybovat a tábor ani nebyl oplocen. K šéfovi SPD se přidal i jeho kolega Miloslav Rozner, který dokonce hovořil o neexistujícím pseudokoncentráku.

Nyní se tedy Okamura rozhodl, že se bude tvářit jako člověk, který odsuzuje zvěrstva, páchaná za druhé světové války. Proto se v živém vysílání rozhodl oznámit svůj záměr, který by reagoval na podnět ministra spravedlnosti Pelikána, který navrhuje významný den uctívající romské oběti holocaustu.

„My naopak navrhneme ještě přísnější variantu. My chceme, abychom určili významný den obětem všech, všech obětí holocaustu. Já už jsem to dneska diskutoval právě v reakci na návrh pana ministra Pelikána,“ řekl Okamura moderátorovi Michalu Kubalovi.

„My chceme, abychom určili významný den, pakliže je tady takový návrh pana ministra, tak to nezužujme a určeme den obětí, pardon, den obě…, den všech obětí holocaustu, ať si je připomeneme, ať si připomínáme ty zvěrstva. Takže já vám odpovídám, naopak my jsme pro tu širší variantu a my navrhneme tu širší variantu a pojďme o tom hlasovat ve sněmovně,“ dodal šéf SPD.

Kubalova reakce však předsedu Svobody a přímé demokracie určitě nepotěšila, protože ukázala, že vůbec neví, o čem mluví. „Mimochodem myslím, že to bude vlamování do otevřených dveří, protože tento Mezinárodní den obětí holocaustu je významným dnem České republiky od roku 2003,“ zakončil moderátor České televize rozhovor s Tomio Okamurou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora