Michal Horáček vyrazil v rámci své prezidentské kampaně do Poděbrad. Občany, kteří se chtěli blíže seznámit s jeho plány v roli hlavy státu, pozval netradičně k táboráku. FORUM 24 bylo v rámci mapování kandidátů na hlavu státu při tom.

Známý textař se do Poděbrad vydal společně se svou ženou Michaelou a dcerou Julií. Zatímco obě jeho „ženy“ trávily odpoledne ve zdejším dětském domově, Horáček se vydal na kolonádu ke svému stánku. Přestože má potřebných 50 tisíc podpisů nasbíráno již od května, dál pokračuje v jejich shromažďování. „Chtěl bych udělat rekord a zároveň chci pomoci i panu doktorovi Hilšerovi, jehož archy mám na svých sběrových místech také,“ vysvětluje Horáček.

Pro pomoc oběma dalším kandidátům, kteří podle Horáčka splňují atributy pro demokratického prezidenta se rozhodl nedávno. Zatímco Marek Hilšer jeho nabídku přijal s poděkováním za pomoc, Jiří Drahoš ji odmítl. Podle Horáčka je však do budoucna třeba změnit způsob sběru podpisů. „Každý nemá tolik peněz, aby objížděl celou republiku a investoval do všeho, co taková kampaň spolkne. Bylo by lepší využít třeba Czech Pointy, to by bylo fér. V současné situaci nemají všichni kandidáti stejnou startovní pozici,“ myslí si Horáček.

Po procházce po poděbradské kolonádě, kde se často zastavil s lidmi, kteří mu chtěli vyjádřit podporu, se přesunul do blízkého autokempu, kde jeho tým připravil menší táborák. „Docela mě mrzí, že mi nikdo nenadává, mám konfrontaci rád a myslím, že bych dokázal argumentovat,“ říká Horáček na otázku, zda se setkává s nějakými útoky na svou osobu.

U opékání vuřtů pokračovala debata s občany, které textař jako uchazeč o Pražský hrad zaujal. Lidé různého věku chtěli vědět, jak by se postavil ke směřování země na Východ, které preferuje Miloš Zeman, nebo co si o kandidatuře na Hrad myslí jeho manželka.

Přátelská atmosféra udělala Horáčkovi velkou radost. „Jsem rád, že si můžu takhle s lidmi povídat. Za třináct měsíců, co kampaň probíhá, jsme projeli velkou část České republiky a moc mě baví seznamovat se s lidskými příběhy, i když mě to někdy naštve. Například tady máme firmu, vyrábějící skvělá lana, která používá třeba německá armáda, ale pro tu naši nejsou dost dobrá. A takových příkladů je nespočetně. Je třeba změnit ten pohled na Čechy, který často ukazuje, jak si nevěříme,“ říká Michal Horáček.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Hofman
Pavel Hofman
Fotograf a kameraman deníku FORUM 24
Další články autora
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora