Předvolební kampaň jde do finální fáze a objevují se tak poslední trumfy stran a hnutí, která by se ráda dostala do poslanecké sněmovny. Radostné Česko Boleslava Buzka, mezi jehož nejvýraznější tváře patří kromě zakladatele především „Drzá“ Klára Novotná, připravilo píseň pro Andreje Babiše, jehož politiku od počátku svého fungování kritizuje. Exministrovi financí v ní vzkazují, že bez něj tu bude líp.

Jak připomíná Buzek, šéf Radostného Česka, je důležité používat v kampani i méně vážné způsoby komunikace. „Humor a hudba byly vždy silnou zbraní českého národa. Středověké mocipány karikovaly jarmareční písně a lidé bavili doslova královsky. Hudba lidem sdělí tisíckrát více informací,“ řekl Buzek deníku FORUM 24.

„Dali jsme proto dohromady klip, který sice upozorňuje na špínu a nekalosti, ale jde na to s pozitivní ironií. Přál bych si, aby náš klip Sorry jako Bureši lidi pobavil a vedl k zamyšlení nad lumpárnami někdejšího agenta Bureše. Dle aktuálního počtu zhlédnutí, sdílení i ohlasů to vypadá, že se záměr povedl,“ pochvaluje si.

Po poněkud drsnějším volebním videu, ve kterém Drzá Klára posílá Babiše s jeho EET do patřičných míst, přichází tedy písnička. „Některé strany rozdávají předvolební koblihy, pivo, guláš, popř. zvou na koncerty třetích stran. My jsme se rozhodli pro nejtěžší variantu. Hudbu z vlastní produkce,“ vysvětluje Buzek.

„Sympatizanti Radostného Česka a odpůrci proti Babišovým represím a nekalostem nejsou flákači a pobírači sociálních dávek, ale naopak lidé tvořící hodnoty. Od pilotů, architektů po hudebníky,“ zdůrazňuje.

Proto prý bylo možné dát dohromady kvalitní text a vytvořit k němu hudbu přímo v produkci Radostného Česka. „Hlavním cílem je oslabit zlo oligarchie ve prospěch demokratických stran. V minulosti hudba vždy pomohla odstranit špínu ze společnosti. Dokonce byla snaha jí i zakazovat a perzekvovat. Vzpomeňme si např. na Karla Kryla nebo Plastic People of the Universe. Perzekuce a vězení naštěstí již nehrozí,“ říká zakladatel Radostného Česka pro FORUM 24.

Text písně:

„SORRYJAKO BUREŠI “

Poslouchejte lidi milí,
Andrej nás má za debily.

„Už mám hodně – a chci víc!“
řve tu klidně z plných plic.

Moje ego – nad to není!
Víc než zlata si ho cením.

S kamarády z STB
Zakleknem i na tebe.


Sorry jako Bureši – eet nic neřeší.
Prostě ANO, prostě ne, zlobíme se na tebe

Jako firmu Česko dojit
Na chudácích se pak hojit.

Řepkou klidně zničit půdu
Hlavně, že mít prachy budu.

Zneužívat dotace
A vás nahnat do práce.

Z vašich kapes co nejvíc vybrat
Vlastní prachy klidně vyprat.


Sorry jako Bureši – eet nic neřeší.
Prostě ANO, prostě ne, zlobíme se na tebe

Stát to není žádná firma
Ani Němců montér-dílna

Musíme vám odporovat
Stát má lidi podporovat

Stát má lidem dělat radost
Neprudit a nosit starost

Poslouchej nás Bureši,
Česku tvůj vliv nesluší

Tak nás nechej klidně žít
Bez tebe nám bude líp!

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora