Patříte mezi fanoušky nejstahovanějšího seriálu současnosti Hry o trůny? Pak vězte, že první díl nové sedmé řady bude mít premiéru už v noci z neděle na pondělí ve 3.00 středoevropského času. Ve 20.00 pak úvodní díl odvysílá česká verze HBO a bude k dispozici také v mobilní aplikaci HBO GO.

Předposlední série výpravného fantasy seriálu bude mít sedm dílů, tedy nejméně z doposud odvysílaných řad. Na to, co vás čeká, se můžete podívat v traileru. Z něj je patrné, že konečně dojde na velkolepé bitvy, ke kterým seriál spěje od samého počátku.

Televize také nedávno oznámila, že po skončení seriálu natočí ještě čtyři další spin-offy, tedy příběhy odvozené od původního díla. Není zatím jasné, zda půjde o celovečerní filmy nebo seriály.

Seriál Hra o trůny vychází z literární ságy Píseň ohně a ledu z pera G. R. R. Martina. Americký spisovatel zatím napsal pět z celkových sedmi knih. Šestou pod názvem Vichry zimy už píše neuvěřitelných sedm let. Fanoušci se tak obávají, že dílo osmašedesátiletý Martin nikdy nedokončí. Seriál už literární předlohu předběhl a v mnoha ohledech se od Martinových knih odklonil.

Martin čtenáře rozhodně nešetří. Celá sága Píseň ohně a ledu má dohromady více než 5000 stran. První kniha nese označení Hra o trůny a Martin ji začal psát v roce 1991. Zatím poslední vydaný díl Tanec s draky vyšel v roce 2011.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner