Na Všesokolském sletu Babišovi asi nebylo dobře. Tedy, bylo mu dobře do té chvíle, než ho přítomným Sokolům představil moderátor. Následoval vlažný potlesk, který přehlušil mohutný pískot. A poněkud kyselý obličej premiéra. Sokolové nezklamali. Mnozí z nich zaplatili životem za boj proti nacistům. Komunisté je zakázali, protože se proti nim Sokolové otevřeně postavili. Nyní jdou proti Babišovi. „Buďte věrni sobě, pravdě a spravedlnosti,“ zní jeden z jejich transparentů.

Co bude následovat? Sokolům zřejmě brzy dorazí kontrola z finančáku. Pokud dostávají příspěvky od státu, budou pokráceny. A vůbec, není zase na čase Sokol zakázat?

Sokolové, Díky!

Podívejte se na video.

XVI. všesokolský slet v Praze je tentokrát zameřen také na zásadní výročí republiky. „Připomene i 100. výročí vzniku našeho novodobého státu a stává se součástí oficiálních celostátních oslav tohoto výročí. Stane se tak i holdem těm sokolským generacím, které stály u zrodu československých legií v době 1. světové války, bojovaly v ní za vznik samostatného státu a krátce po jeho vzniku chránily se zbraní v ruce jeho území,“ informovali Sokolové o svém sletu, který končí v pátek 6. 7.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora