Pro Zdeňka Svěráka je nejlepším kandidátem pro prezidentský post Jiří Drahoš. Známý herec to sdělil na videu, které natočil na podporu svého favorita. Podle Svěráka je nutné si uvědomit, co je třeba změnit a jaké důležité vlastnosti by měla nová hlava státu mít.

„Než odevzdáte svůj hlas, rozmyslete si, co v dnešní době, kdy populismus vítězí na celé čáře, co nejvíc potřebujeme,“ vzkázal voličům populární scenárista. Jako důležité je prý nutné si uvědomit tři věci. „Zaprvé potřebujeme prezidenta jako kotvu, která udrží naší českou loď v bezpečném přístavu, mezi ostatními evropskými plavidly,“ je přesvědčen Svěrák.

„Zadruhé – všimli jste si, že už léta žije naše společnost rozpolcená na tábory, které spolu nemluví? Takže jako sůl potřebujeme člověka, který se pokusí být mostem a spojí nás,“ zdůraznil věc, kterou mnozí zmiňují, tedy rozeštvávání občanů, které s chutí praktikuje Miloš Zeman.

Jako třetí důvod zmínil Svěrák nutnost mít hlavu státu, která bude vzorem pro děti i dospělé. „Potřebujeme prezidenta jako vzor pravdomluvnosti, čestnosti, slušnosti a vzdělanosti.“ To podle něj splňuje právě Jiří Drahoš, který má podle herce, dramatika a scenáristy největší šanci přemoci současného obhájce titulu. „Proto ho budu volit, protože on mé představy o prezidentu republiky naplňuje. A kromě toho, prej má smysl pro humor,“ dodal s nadhledem Zdeněk Svěrák.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora