V severní Itálii havaroval v pátek večer autobus s přibližně třiceti českými turisty. Podle italských médií sjel autobus ze silnice. Při nehodě zemřel řidič, který byl podle italského listu La Repubblica Čech. Dalších osmnáct cestujících bylo zraněno a převezeno do nemocnice, některá zranění jsou vážná.

Nehoda se stala blízko města Trento kolem 18.30 SELČ. Autobus v zatáčce náhle vyjel ze silnice a skončil v travnatém poli. Řidič byl na místě mrtev. Na místo dorazily tři helikoptéry, hasiči a sedm sanitek, které rozvezly zraněné do nemocnic ve městech Cles a Trento.

Příčiny nehody se vyšetřují. Podle prvních zjištění je možné, že autobusu selhaly brzdy.

„Někteří zranění dokázali vystoupit, povolali jsme ambulanci a pomocí hydraulických nůžek zachraňujeme další cestující,“ řekl jeden ze zasahujících hasičů.

Podle informací deníku FORUM 24 při nárazu řidič vypadl z vozu, mělo jít o dvaašedesátiletého muže. Ve vážném stavu jsou cestující ze sedadel v přední části autobusu.

Video najdete zde:

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!