Internetový deník FORUM 24 v pondělí 4. září zahájil sérii diskusních článků nazvanou „O čem rozhoduje česká společnost v parlamentních volbách 2017?“. Tuto otázku jsme položili mnoha osobnostem českého veřejného života. Odpověděl nám také novinář Eugen Korda.

Stává se mi to v poslední době často. Prostě si neumím vysvětlit, jak je možné, že velká část populace nevidí, nechce či není schopna vidět zlo, které se pomalu a nenápadně vkrádá do jejich domovů. A když pak čtu, jak se toto sebevražedné chování velkých skupin obyvatel snaží nějak racionálně vysvětlit sociologové, tak si připadám ještě hloupější a hlavně bezmocnější.

Neumím to pochopit. Proboha, to opravdu nevidíte, co jsou zač lidé, kteří se tváří jako vaši přátelé, spasitelé a ochránci vašich pohodlných, konzumních životů? My tu za řekou Moravou jednoho takového máme u kormidla už více než deset let. Robert Fico na Slovensku zavedl perfektně fungující korupční systém. Ovládl soudy, policii, státní zastupitelství i Ústavní soud. Když jeho lidé spáchají nějaký trestný čin, policie se nějakou dobu tváří, že skutek vyšetřuje a po nějaké době sdělí, že se skutek nestal tak, jak se ve skutečnosti stal, ale že se stal v podstatě jinak, takže to není trestný čin.

Já vím, nevěříte tomu, ale věřte! Je to tak! A to nemluvím o tom, jak se mu podařilo zničit zdravotnictví. Zatímco jeho lidé parazitovali na předražených nákupech zdravotnické techniky, Slováci umírali nejčastěji ze všech obyvatel Evropy. V jakém stavu je naše školství, ani nemusím říkat. To můžete vidět a vnímat na vašich vysokých školách. Tam se slovenština ozývá pomalu častěji než čeština. Zaplaťpánbůh za to, že jste dobří sousedé a dáváte našim dětem šanci dobře se vzdělávat. To vám nikdy nezapomeneme.

V čem je tedy problém? V tom, že se vaši zemi do podobného marasmu chystá zavléci muž, kterému velká část českých voličů projevuje sympatie. V blížících se volbách pravděpodobně dostane tolik hlasů, že bude moci zrealizovat to, co se podařilo jeho kamarádovi Robertu Ficovi. To byste chtěli?

Jeho charakterové portfolio obsahuje takové položky jako jsou krádeže, podvody, lež, přetvářka, udávání a doslova neovladatelná chuť vládnout. Chuť nakonec doslova ovládnout váš stát – tedy i vaše životy. Je to opravdu velice nebezpečný muž. Jeho komunisticko-eestébácká minulost by měla být pro všechny slušné lidi vážným varováním před ďábelským pokušením vhodit do volební urny lístek se jménem jeho strany.

Já vím, řeknete si, co nám tu do toho kecá nějaký stařec z Bratislavy? Proč se nestará raději o sebe a o to, co se děje v jeho kuchyni? I v této myšlence bude nepochybně kus pravdy. Mně však jde jen o to, abyste si za pár měsíců nemuseli říct, že se ten stařec nemýlil. Jenže to už bude pozdě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner