Jestli máte každý den auto pokryté žlutým práškem a jestli vás štípe v nose, kýcháte a slzíte, vítejte v Česku, kterému vládne Andrej Babiš. Ten žlutý povlak na vašich autech a zahradním nábytku pochází celkem pravděpodobně z řepky olejné a vaše alergická reakce je pravděpodobně rovněž výsledkem pěstování plodiny, ze které předseda vlády ve svých chemičkách vyrábí bionaftu.
Řepka olejná se nyní pěstuje na 410 tisících hektarech, což je 13 procent české orné půdy. Když si ale odmyslíme méně výnosnou půdu ve vyšších polohách, tak podíl vysázené řepky strmě roste. V zemích Evropské unie je průměr podílu řepky olejné pouze 3,8 procenta. Výsledkem je, že Česká republika je při pohledu z letadla na mnoha místech souvisle žlutá, k čemuž přispěla kolektivizace zemědělství v padesátých letech a ožebračení sedláků.
Na širých lánech nyní z největšího dílu hospodaří předseda vlády Andrej Babiš, tedy jeho firmy patřící do holdingu Agrofert. Na obdělávání půdy pobírá Babiš evropské dotace. I ostatní velké zemědělské podniky (vlastnictví půdy má u nás oproti jiným zemím v důsledku kolektivizace výrazně monopolní charakter) pěstují převážně řepku olejnou, protože je to pro ně výnosné. Výroba bionafty je obrovská a rovněž dotovaný byznys.
Převažující osývání orné půdy řepkou přispívá k erozi půdního fondu a k dalším ekologickým škodám. Evropská unie navíc postupně omezuje výrobu bionafty z řepky, protože zátěž emisemi je u ní výrazně vyšší než při výrobě z jiných surovin.
Česká republika se tedy při své nadměrné produkci řepky olejné pro chemičky předsedy vlády chová jako naprosto zfanatizovaná a kolektivizovaná země, která vlastně celá neustále pracuje na zvýšení zisku předsedy vlády.
Proto je zcela na místě zaslat veškeré účtenky za myčky a za léky pro potlačení alergií na adresu Agrofertu:
Agrofert, a.s. Pyšelská 2327/2, 149 00 Praha 4-Chodov, Česká republika
Anebo rovnou na úřad vlády, což je detašované pracoviště holdingu Agrofert a zároveň současná kancelář obmyšleného majitele Agrfofertu:
Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4,
118 01 Praha 1, Česká republika)
Závěrečná poznámka: Jistě se můžete na internetu dočíst, jak je pěstování řepky olejné ekonomicky, a dokonce i ekologicky příznivé. Obvykle se to dozvíte ze stránek firem a institucí, jež jsou v dobrých vztazích s Agrofertem anebo mu přímo patří. Lahůdkou je vystupování vědců ze zemědělských vysokých škol ve prospěch řepky. Kupříkladu vám vysvětlí, že pyl z řepky chutná včelám. Pak zjistíte, že dotyčný vědec kupříkladu pravidelně vystupuje na „Dnech Preolu“, což je jedna z Babišových chemiček, která vyrábí bionaftu z řepky.
Takový vědec vám třeba řekne, že alergie na řepku je výjimečná a týká se jen těch, kdo bydlí nedaleko řepkového pole. Zapomene dodat, že na venkově to jsou skoro všichni Češi. Jistěže alergie na jiné pyly jsou ještě častější, nicméně je patrné, že pyl z řepky jako alergen zhoršuje alergické reakce v kombinacích s jinými alergeny.
Jinými slovy: Česká republika se zbláznila a naše žlutá pole jsou toho symbolem. A to, co se děje na polích, to se děje v mnoha dalších oblastech života naší společnosti.