Šampionkou nejslavnějšího tenisového turnaje se stala překvapivě Španělka Garbiňe Muguruzaová, která ve finále porazila pětinásobnou vítězku Wimbleonu Venus Williamsovou 7:5 a 6:0. Třiadvacetiletá tenistka vyhrála svůj druhý grandslamový titul. Muguruzaová navázala na triumf své občasné trenérky Conchity Martínezové v roce 1994.

Před Wimbledonem se dávaly velké šance na titul dvojici českých hráček. Petra Kvitová i Karolína Plíšková ale vypadly už ve druhém kole.

Mezi největší favoritky Garbiňe Muguruzaová rozhodně nepatřila. Travnatá část sezony jí letos až do Wimbledonu vůbec nevyšla. Předloni se však dokázala dostat ve Wimbledonu až do finále, které prohrála se Serenou Williamsovou.

Také finálová účast její soupeřky, sedmatřicetileté Venus Williamsové, byla velkým překvapením. Američanka sice Wimbledon pětkrát vyhrála, naposledy ovšem v roce 2008. Tehdy také získala svůj poslední, sedmý grandslam.

Samotné finále nabídlo vyrovnanou první sadu. Blízko jejímu zisku měla starší ze sester Williamsových, ovšem ani jeden ze dvou setbolů neproměnila. Následně sama ztratila servis a první set pro sebe získala Muguruzaová v poměru 7:5.

Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí. Španělka Muguruzaová uštědřila o 14 let starší Williamsové „kanára“. Za hodinu a sedmnáct minut bylo po zápase a šampionka z loňského French Open přidala také titul ve Wimbledonu. Muguruzaová se stala po Martínezové teprve druhou Španělkou, která v All England Clubu vyhrála.

Žebříčku WTA bude od pondělí kralovat Karolína Plíšková jako první česká reprezentantka v historii.