Že má demokracie poněkud těžké časy, to víme. Dokonce si to myslí i komunisté. U nich se samozřejmě musíme vždycky ptát, co mají na mysli, protože ti by ani Archimedův zákon nebránili jen tak.

Podle soudruha Jana Zemana v Haló novinách čteme „stále častější zprávy o demonstracích proti výsledkům svobodných demokratických voleb a svrhávání vlád z nich vzešlých. Nejen mimo Evropu, ale i v Evropě. Dopouštějí se jich zejména tzv. lidskoprávní aktivisté, předstírající v žoldu vedení Evropské unie a USA zájem o veřejné blaho“.

Komunisté měli vždycky rádi zkratku tzv. Podle nich bylo všechno, co se nějak jmenovalo a jim se to nelíbilo tzv. Jak tedy vypadá to tažení za tzv. lidská práva?

Jako příklad nebohé oběti je uveden třeba maďarský premiér Orbán, který volby vyhrál a některým občanům se to nelíbí. Ďábel je ovšem v detailech. Těm lidem se nelíbí, jak Orbán vládne a to, jakým způsobem ty volby vyhrál. Neprotestuje se proti tomu, že vyhrál, ale pomocí čeho a jak se chová potom. Nelíbí se jim volební systém, který bere hlasy opozičním stranám, které by měly, kdyby v parlamentu zástupci lidu seděli podle poměru odevzdaných hlasů a nevládl systém, že „vítěz bere vše“, protože se půlka poslanců volí jednokolově a většinově. Nezdá se jim, že orbánovci ovládli státní média a mají volný prostor pro svou propagandu. Výsledkem je taková masáž, že si tři čtvrtiny Maďarů myslelo, že deklarovaný zloduch Soros má politickou stranu, která se účastní voleb. Žádnou stranu samozřejmě nemá a žádných voleb se neúčastnil. Jsou pořád ještě občané, kterým se nezdá, že na protisorosovské tažení vydala vláda z peněz občanů v přepočtu skoro miliardu našich korun a ty peníze končily v kapsách Orbánových kámošů.

Dále pak k tomuto tažení (tzv.) demokratů patří dění na Ukrajině, na Slovensku a samozřejmě také u nás.

Všechno prý probíhá podle hesla: „Vy si zvolíte vládu a my ji svrhneme a dosadíme vládu USA a EU dostatečně povolnou.“ Jde o rejdy „různých aktivistů, předstírajících boj za demokracii a lidská práva“.

Kdo je ten, co chce svrhnout demokracii? Podle autora ti, co demonstrují a „aktivisté lidskoprávních neziskovek“. „Zdá se, že cílem oněch aktivistů je zničení demokracie. Pokud jim občané nebudou dostatečně čelit, může se jim to povést.“

Není to nic nového. Václav Klaus měl stejný způsob myšlení. Pojem občanská společnost nesnášel, protože zemi mají mít v moci strany, především ty správné a všichni ostatní mají být zticha. Vládne se pohodlně, když se vytvoří nějaký mocenský kartel a jeho účastníci se sice navenek trochu ideologicky škádlí, ale ve skutečnosti je spojuje snaha udržet moc a to pomocí ovládnutí médií, silových složek a rozdávání trafik. V podstatě systém lenních panství, službiček a protislužbiček a umlčení všech, kdo by do toho chtěli šťourat.

Celkem pak chápeme, jak se na jedné lodi mohou ocitnout velkokapitalista, komunisté, fašounci, velkoslované a národně socialisticko-kapitalistické síly za pomoci a posluhování (tzv.) makající (a mlaskající) části inteligence. Takže teď ještě zbývá u nás dorazit média a zavést nějaký (tzv.) stabilní volební systém, který by to zabetonoval na věčné časy. Není potřeba strašit koncentráky a dráty na hranicích. Klidně se jeďte dívat na šikmou věž v Pise, tím tu klientelistickou hydru oligarchického státu nijak neohrozíte. Skutečné problémy země se ovšem nevyřeší žádné. Až ta trouchnivá dřevěnka při závanu nějakých problémů spadne, budou už všichni tihle (tzv.) přátelé lidu za vodou.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora