Kdokoli, kdo se o prázdninách hodlá vydat na vodu a přitom si myslí, že může třeba na šlapadle nebo pramičce popíjet alkohol, se může velmi divit. Na vodě totiž platí nulová tolerance, o které jen málokdo ví. Pár piv v krvi vás může přijít na sto tisíc korun pokuty nebo se můžete dostat i do vězení.

Kontroloři Státní plavební správy a říční policisté chtějí letos kontrolovat víc než kdy předtím. „Budou vytvořeny společné hlídky zaměstnanců Státní plavební správy a policie. Budou zastavovat plavidla a vůdci plavidel budou podrobováni orientační dechové zkoušce na požití alkoholu,“ řekla TV Nova ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.

Těžko si lze představit, že se najednou všichni „vodáci“ budou plavit bez alkoholu v krvi. Podle informací serveru TN.cz se totiž 80 procent lidí plaví pod vlivem.

Kromě až stotisícové pokuty, kterou můžete dostat klidně i na šlapadle u Národního divadla, je tu ještě přísnější postih. „V případě, že policie zjistí, že člověk na šlapadle je pod vlivem alkoholu, je to účastník plavebního provozu a hrozí mu sankce. V případě, že by nadýchal více než jedno promile, tak mu hrozí i vězení,“ říká mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora