Pseudoaféra, kterou na internetu rozpoutal leták obchodního řetězce LIDL, v němž se objevil model tmavé barvy pleti, opět ukazuje, jak omezení a primitivní dokáží někteří lidé být. Vlna, nebo lépe řečeno vlnička odporu proti reklamnímu materiálu německého supermarketu, provozujícího své obchody i u nás, znovu dala šanci všemožným haterům, rádobyvlastencům a zamindrákovaným komentátorům na sociálních sítích. Jaký to skandál, když si někdo „dovolí“ použít černocha v reklamě.

Je vidět, že lidská hloupost skutečně nezná mezí. Ostrá, agresivní a často i vulgární kritika, která se spustila na internetu, především na sociálních sítích, poté, co se objevil reklamní leták LIDLu na první lednový týden, je k zamyšlení. Jestliže je totiž za podobné výlevy vůči jakékoliv skupině občanů možné člověka soudit, když už sám nedokáže své jednání zhodnotit, je jasné, že diskriminace není v pořádku. Pokud to internetoví komentátoři, skrytí za vymyšlená jména a přezdívky nepochopili, značí to cosi o jejich inteligenci.

[ctete-foto]92486[/ctete-foto]

Pokud v dnešní době někoho pohoršuje model-černoch předvádějící oblečení, vrátili jsme se do doby, kdy ani ženy neměly volební právo. Kdyby se „vlastenečtí“ kritici zamysleli, třeba by jim neunikla drobnost, že LIDL je německou firmou, a tudíž i jeho letáky budou prapůvodně pocházet od našich západních sousedů. A právě v Německu už se občanů tmavé barvy pleti nebojí, ani k nim nechovají tolik nenávist. Samozřejmě že někdo může argumentovat uprchlickou krizí, ale logicky uvažující člověk ví, že spojení tohoto evropského problému s reklamou na oblečení je směšné.

[ctete-foto]5528[/ctete-foto]

„Strážci českého národa“, kterým vadí onen mladík, prezentující sportovní mikinu, zřejmě nikdy nebyli v zahraničí ani ve větším českém městě. Byli by totiž překvapeni, že tam si „ti špatní“ klidně chodí po ulici, pracují a třeba i reprezentují svou zemi v nějakém sportu. Omezení křiklouni asi také nezaregistrovali, že černoši se objevují i v našich zpravodajských relacích, filmech nebo na fotbalových trávnících. Ještě, aby za chvilku prošly cenzurou i písně Karla Černocha, nebo snad zpěvák sám.

Pro další internetové výkřiky do tmy od lidí, kteří se zakoukali do myšlenky bývalého nacistického vůdce, by zřejmě bylo dobré na ně nereagovat. Nejlepší v diskuzi s hlupákem je totiž nechat se vztekat pouze jeho.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora