Taky už jste to slyšeli? Proti šéfovi hnutí ANO Andrej Babišovi, majiteli vydavatelství Mafra, se v médiích vedla antikampaň, a proto zvítězil v říjnových volbách do poslanecké sněmovny. Měsíčník Revue FORUM tuto skutečnost analyzoval a došel k jasnému závěru: Jakékoli kritické informace vycházely zejména v médiích s daleko menším dosahem, než jsou velké internetové portály a zejména televize. Tou hlavní zbraní byla TV Nova a její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny.

Deník FORUM 24 se dlouhodobě zabývá manipulací v médiích a fenoménem, který se na scéně objevil s příchodem Andreje Babiše, který koupil vydavatelství Mafra, do něhož patří dva klíčové deníky: Lidové noviny a Mladá fronta DNES. Od té doby se totiž v české žurnalistice udála zásadní změna – o některých věcech se nemluví. Pokud se týkají Andreje Babiše, velmi vytrvale se o nich mlčí.

Revue FORUM

Redakce Revue FORUM po volbách provedla důkladnou analýzu vysílání TV Nova, která si udržuje stálou sledovanost Televizních novin v 19.30 nad jedním milionem diváků. Pro mnoho z nich se jedná o jediný informační kanál.

Jedná se o zkoumání kauz Čapí hnízdo či korunové dluhopisy, ale také třeba o způsobu informování o rozhodnutí slovenského ústavního soudu o tom, že Babiš nebyl v archivech Státní bezpečnosti veden neoprávněně. Z čehož ostatně vyplývá, že byl agentem Burešem.

Všichni novináři, kteří se k vývoji současné české společnosti stavějí kriticky, se s tím argumentem setkali: “Vy ho moc kritizujete,” říkají někteří. Odpověď je ale jasná – Andrej Babiš vyhrál volby, protože se proti němu vůbec žádná antikampaň nevedla. Nevedla se tady totiž žádná kampaň, antikampaň ani účelovka, a hlavně ne tam, kde by se v normální době vedla každý den. A neříkalo by se tomu kampaň, ale pravda a poctivá žurnalistika.

Česká republika, její svoboda, demokracie a celková povaha se postupně mění. My jsme se rozhodli postavit se celé situaci čelem, a proto 15. listopadu díky našim čtenářům a crowdfundingové sbírce na portálu HIT HIT vychází první oficiální tištěná verze deníku FORUM 24 s názvem Revue FORUM. Čestné místo v ní patří TV Nova právě proto, jak důležitou roli tato televize sehrála.

Chcete vědět, v kolika reportážích se na Nově objevilo Čapí hnízdo ve srovnání s Českou televizí? Kolik sekund věnovala nejsledovanější komerční televize faktu, že možný budoucí premiér byl agentem komunistické tajné služby? A víte, kdy je nejvhodnější zařadit na první místo reportáž o tom, že podle průzkumu jsou nejoblíbenějšími lídry politické strany Andrej Babiš a Tomio Okamura?

To všechno se dočtete v Revue FORUM. Od dnešního dne ho najdete ve vašich trafikách.

Chcete mít Revue FORUM každý měsíc ve schránce? Předplaťte si ho! ZDE.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora