Pokud se neděje nic významného, musí se občané Velké Británie smířit s tím, že musí svou oblíbenou hospodu opustit v jedenáct hodin večer. Blížící se svatba prince Harryho s Meghan Markleovou je ovšem v tomto směru potěší. Slavit budou moci až do jedné hodiny ranní, což je pro ně výjimkou.

Svatba v královské rodině je vždy důvodem k všeobecnému veselí a to se promítne i do fungování restauračních zařízení 19.května, kdy si Harry s Meghan řeknou své ano. Povolení se vztahuje na všechny hospody v Anglii a Walesu.

„Královská svatba je příležitostí pro lidi po celé zemi, aby se sešli a oslavili tuto událost, která je významná a šťastná pro naši královskou rodinu i náš národ,“ řekla k situaci ministryně vnitra Amber Ruddová.

Poradenská společnost Brand Finance před časem zveřejnila odhad, podle kterého Harryho svatba britské ekonomice přinese zhruba půl miliardy liber (14,2 miliardy korun). Kromě turistů by měli více utrácet i sami Britové. Hospodským by samotné prodloužení otevírací doby o dvě hodiny mohlo přinést až deset milionů liber (284 milionů korun).

Revue Forum Banner